Назад кај сите пријави

Разно

Пријавено во категоријаРазно одСашо Варсамовски до20:12, четврток 1 април 2021

Испратено до Општина Карпош пред 2 минута

Почитувани сектори при општина карпош со право пријавувам узурпирање на дел од пристапна улица на ул,козле 2 поточно позади амбулантата лицето микиќ петар кој е сопственик на кп5577 ко карпош бесправно и без ничија согласност го узурпира делот од пристапната улица и го попречува движењето на возилата на останатите корисници со тоа што во попладневни часови е паркирано возило камион кој со неговата широчина прави бариера за движење на останатите корисници на споменатата улица која има број на парцела 5573 ко карпош и се води како некатегоризиран пат за општа употреба а за истиот дел бесправно е поставена метална рампа и табла со наредба за забрането паркирање сметам дека и покрај усмените препораки дека тоа што е направено е бесправно ,бараме да се направи увид на состојба и да се реагира согласно правни протоколи во прилог ви праќам и неколку фотографии како доказници дека станува збор за проблем од општ карактер и бараме од вас проблемот да биде решен во најскоро време со почит сашо варсамовски конт.тел 00389 78 444 270

RSS фид за вести за ова прашање Добивајте е-пошта кога се оставени ажурирања за овој проблем.

Коментирај или Ажурирај

Ве молиме имајте во предвид дека ажурирањата не се испраќаат до општините Вашите податоци ќе бидат искористени само во согласност со нашата политика на приватност

Можете да поднесете ажурирање

Дали имате лозинка?

Да Јас имам лозинка

Заборавена лозинка? Потврдете со е-пошта, осигурајќи една нова лозинка во таа точка. Кога ќе потврдите, лозинката ќе се ажурира.

Не Дозволете ми да потврдам ажурирања со е-пошта

Обезбедувањето на лозинка е опционално, но тоа ќе ви овозможи да пријавите повеќе проблеми, да оставите ажурирања и да управувате со вашите пријави.